საადვოკატო ბიურო “მიგრიაული და პარტნიორები’’ (წინამორბედი “როინ მიგრიაულის საადვოკატო ბიურო”) დაფუძნდა 1997 წლის ივლისში. დღევანდელი სახელწოდებით საადვოკატო ბიურო საქმიანობს 2000წ. 5 იანვრიდან, როდესაც ადვოკატებმა დოქტ. როინ მიგრიაულმა და ზაზა ჯაფარიძემ საქართველოს სამოქალაქო კოდექსის მიხედვით დააფუძნეს სამოქალაქო სამართლის ამხანაგობა.
საადვოკატო ბიურო პარტნიორებისა და მასში დასა-
ქმებული ადვოკატების (იურისტების) მეშვეობით საადვოკატო და საკონსულტაციო მომსახურებას უწევს ადგილობრივ და უცხოელ კომპანიებსა და მათ წარმომადგენლობებს, კომერციულ ბანკებს, სახელმწიფო მმართველობის ორგანოებსა და ფიზიკურ პირებს.
საადვოკატო ბიურო წარმართავს სამოქალაქო, ადმი-
ნისტრაციულ და სისხლის სამართლის პროცესებს, მონაწილეობს ადმინისტრაციულ წარმოებებში, მათ შორის საგადასახადო დავებთან დაკავშირებით.
2010 წლიდან საადვოკატო ბიურო ავტორიზირებუ-
ლია საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს მიერ და უფლებამოსილია განახორციელოს წინარე სარეგისტრაციო მომსახურება.

Law Office “Migriauli & Partners” (antecedent “Roin Migriauli’s Law Office”) was founded in 1997 year. With Present name, Law Office “Migriauli & Partners” is working since 2000 year, when Dr. Roin Migriauli and Zaza Japaridze, according to Georgian Civil Code, founded Civil Law Society.
Law Office provides legal service for companies from Georgia and foreign countries and for their representative offices, commercial banks, governmental bodies and private persons.
Law Office provides service in Civil law, Administrative Law, Crime Law as well as in Tax Law.
Since 2010 year law office is authorized user of National Agency of Public Registry register real property and private companies in National Agency of Public Registry.